Un Ījabs atbildēja Tam Kungam un sacīja: 
 "Es zinu, ka Tu visu spēj un Tev nav nekāds nodoms neizpildāms.                                                   (Ījaba 42:1,2)

ZDlogo

Draudze mārketinga krustcelēs

Mūsdienās daudzas draudzes atklāj, ka sludinot patiesību,ko atklāj Bībeles autoritāte, vairs “nedarbojas”. Tāpēc sludināšana tiek pārorientēta uz to, lai piesaistītu cilvēkus. Tiek dziedātas dziesmas un sludināts tas, kas cilvēkiem patīk, ar vienu nolūku: lai novērstu no nepatīkamā, ko viņi nevēlas dzirdēt. Tiek piedāvāti aizraujoši notikumi (konferences,sanākšanas,evanģelizācijas masu pasākumi, koncerti, kultūras pasākumi un daudz kas cits), kas pamatā ietekmē visu kristīgās vides subculture, darot to krāšņu ar skaistām liturģijām un it kā garīgi caurstrāvotām  darbībām, piedēvējot šīm nodarbēm Svētā Gara klātbūtni.

Un tas viss tiek virzīts ar mērķi, lai vislabākā veidā iepriecinātu šo sabiedrību.
Šis fenomens attiecas ne tikai uz pēdējo pāris desmit gadu periodu, to Sperdžens bija pamanījis jau 19.gs. beigās un bija teicis:
 “Mēs arvien vairāk priekšroku dodam izklaides elementiem kalpošanā. Apetīte rodas ēdot un tagad to nav iespējams apmierināt. Tie, kas savās kalpošanās ir ieveduši dažāda veida izklaides elementus, ir pašiem jāuzņemas vainu par to, ka cilvēkiem vairs neiet pie sirds nopietni sprediķi un viņi arvien vairāk un vairāk sāk pieprasīt ko nebijušu, ko vēl neredzētu. Vēlme pēc spilgtiem priekšnesumiem aug tāpat, kā vēlme pēc alkohola dzērājam”
 Jau vairāk kā simt gadu, vairākums draudžu dara visu, lai būtu cilvēkiem pievilcīgas. Un šī tendence tikai pieaug.
Skaidrs ir viens: ar ko tu cilvēku ieinteresēsi ( tā teikt “paņemsi”), ar to arī vajadzēs turpināt piesaistīt. Un vajadzēs izdomāt arvien jaunus un jaunus izklaides paņēmienus, lai tos noturētu.
 Ebrejiem ir tieši pretējs paradums. Talmudā tiek aprakstīta šāda prakse:
Ja kāds pagāns vēlas pieņemt jūdaismu, tad rabīns atsaka viņam un aizcērt durvis. Ja pagāns izrādīsies tik nesaprotošs un atkal ieradīsies, tad rabīns  otro reizi aizcirtīs durvis. Tas pats notiks arī trešo reizi. Un tikai pēc tam, kad cilvēks neatteiksies no sava nodoma, rabīns mācīs viņam Likumu.
Un tā mēs redzam ir paradums – ne piesaistīt, bet atrunāt. Kaut ko līdzīgu lasām Rutes grāmatā (1:6-18)

AIZLŪGŠANAS VAJADZĪBAS

Par vajadzībam rakstiet

PAR VAJADZĪBĀM RAKSTIET

IESPĒJA ZIEDOT

Ziedkalnes baptistu draudze
Reģ.nr. 40801051749
A/S SWEDBANK
Kods: HABALV22
Konts: LV22HABA0551043092647

ŠOBRĪD MĀJAS LAPĀ:

Klātienē 55 viesi un nav reģistrētu lietotāju